Історія виникнення

Термін «Інтернет речей» (ІР) вперше був введений Кевіном Ештоном у 1999 року під час його роботи над Procter & Gamble, щоб описати систему, в якій фізичні об'єкти могли бути пов'язані з давачами і мережею Інтернет. Ештон ввів цей термін, щоб проілюструвати можливості радіочастотної ідентифікації (RFID), яка використовується в корпоративних системах поставок, щоб порахувати і відстежити товари без потреби в людському втручанні. Сьогодні, інтернет речей став популярним терміном для опису сценаріїв, у яких інтернет з'єднання і обчислювальна здатність поширюються на безліч об'єктів, пристроїв, давачів і повсякденних об'єктів.


Хто такий Кевін Ештон?
Кевін Ештон (нар. 1968) — британський піонер технології, який заснував Центр авто-ID у Массачусетському технологічному інституті (MIT), який створив глобальну стандартну систему для RFID та інших датчиків. Він відомий тим, що він написав термін «Інтернет речей» для опису системи, в якій Інтернет пов'язаний з фізичним світом через повсюдні сенсори.


Хронологія розвитку

·         1926 рік − Нікола Тесла сказав, що в майбутньому радіо перетвориться на «великий мозок», усі речі стануть частиною єдиного цілого, а технологічні машини будуть поміщатися в кишені.

·         1990 рік − випускник MIT і один з авторів протоколу TCP/IP Джон Ромкі створив першу у світі інтернет-річ – він підключив до Інтернету свій тостер.

·         1999 рік − Кевін Ештон вводить в обіг термін «інтернет речей».

·         2008 рік − відбувся перехід від інтернету людей до інтернету речей − кількість підключених до мережі предметів перевищила кількість осіб.

·         2014 рік − ринок рішень у галузі інтернету речей (1,9 трлн $) перевищує обсяг ВВП однієї з найбільш динамічних економік світу − Індії (1,87 трлн $).

Коментарі